Sample menu:

Kalendarze - czy są jeszcze potrzebne?

Niegdyś papierowe kalendarze stanowiły niezbędny element wyposażenia, czy to miejsca zamieszkania, czy to zakładu pracy. Pozwalały zaznaczyć daty ważnych wydarzeń i znacznie ułatwiały zarządzanie czasem. Wydaje się, że teraz, gdy niemal każde urządzenie elektroniczne jest wyposażone w kalendarz, to te papierowe stały się zbędne.

Ale czy tak jest na pewno ? Nie do końca.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że kalendarze, których można fizycznie dotknąć pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale pozwalają także budować estetykę otoczenia. Pokój, w którym umieszczono kalendarz na ścianę, sprawia dużo przyjemniejsze wrażenie, niż puste, sterylne pomieszczenie. Tyczy się to także miejsca pracy, bo przecież jego wygląd ma wpływ na samopoczucie pracowników, które z kolei determinuje efektywność ich wysiłków. Era kalendarzy naściennych jeszcze nie przeminęła i nie wiadomo czy kiedykolwiek się skończy.

 

A co jeśli chodzi o kalendarz na biurko?

Czy warto jeszcze go kupić?

kalendarz na biurko

 

 

 

 

 

W końcu elektroniczne urządzenia umożliwiają dostęp do często bardzo zaawansowanych aplikacji pozwalających zarządzać czasem. Jednakże umieszczony na biurku kalendarz ma przewagę nad urządzeniami elektronicznymi - nie działa rozpraszająco, pozwalając jednocześnie na zaznaczenie w nim ważnych dat, o których należy pamiętać.

 

Być może popularność kalendarzy papierowych będzie się zmniejszać, jednak trudno to jednoznacznie i z całą pewnością przesądzić, bo mają one niebagatelne zalety. Trzeba pamiętać, że technologia bywa zawodna, natomiast taki fotokalendarz na biurko może zawieść użytkownika tylko wtedy, gdy zostanie fizycznie zniszczony, co wydaje się być mniej prawdopodobne niż awaria techniczna.