Sample menu:

Właściwa higiena psa

Ludzie często zapominają, że psy, podobnie jak i my sami, potrzebują odpowiedniej higieny. Codzienna dawka czułości, długie spacery oraz zabawy, a także miska odpowiedniego jedzenia są niezmiernie ważne, ale należy także regularnie dbać o czystość naszego czworonoga.

szampon do kąpieli psów

Często zdarza się, że nasz pies podczas spaceru wytarza się w czymś nieprzyjemnie pachnącym i potrzebuje natychmiastowej kąpieli. Jednak nie tylko w takich wypadkach jest ona konieczna. Kąpanie psów co jakiś czas jest ważne, żeby ich sierść została dokładnie oczyszczona ze wszystkich zabrudzeń. Szampony powodują, że sierść staje się nawilżona, bardziej miękka oraz ma zdrowy połysk. Ważne, żeby wcześniej zaopatrzyć się w zdrowe preparaty typu szampon do kąpieli psów, ponieważ ludzkie kosmetyki mogą wywołać u psa reakcję alergiczną. Należy dobrać odpowiedni do rodzaju sierści, ponieważ innej pielęgnacji wymagają czworonogi krótkowłose, a innej długowłose. Niezależnie od typu sierści, warto też od czasu do czasu szczotkować psa odpowiednią szczotką. Wszystkie niezbędne artykuły można kupić w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie zoologicznym.

higiena psa

 

 

 

 

 

Należy też pamiętać, że psia higiena nie ogranicza się tylko i wyłącznie do dbania o zdrowe oraz dobre jedzenie czy kąpiele. Podobnie jak u ludzi, należy regularnie czyścić psie oczy, uszy oraz zęby. Ponadto należy systematycznie skracać jego pazury, zwłaszcza jeżeli nie ścierają się szybko i przeszkadzają mu np. w chodzeniu. Niektóre czworonogi mają problem z często gromadzącą się wydzieliną w kącikach oczu, którą trzeba delikatnie usuwać za pomocą wacika, nasączonego odpowiednim płynem. Specjalny preparat jest również potrzebny, żeby wyczyścić od czasu do czasu uszy naszego psa, tym bardziej, jeśli nagromadzi się w nich woskowina. Ważne jest również mycie zębów. Specjalną pastę kupimy u weterynarza, a szczoteczkę nakładaną na palec możemy znaleźć w sklepie zoologicznym. Jest to najlepszy sposób na usuwanie kamienia nazębnego. Można też podsuwać psu przysmaki, które także w tym pomogą.

zobacz: foto upominki