Sample menu:

Ogrody tulipanowe w Keukenhof

Autokarowe wycieczki objazdowe po konkretnych miastach danego kraju cieszą się coraz większą popularnością. Wśród najczęściej wybieranych państw wymienić należy Włochy, Francję, Hiszpanię. Warto jednak przemyśleć wybór kraju mniejszego, a także gwarantującego równie ciekawe atrakcje. Jednym z nich jest Holandia, słynąca zwłaszcza z wiatraków i rowerów, jak również wysokiego poziomu tolerancji dla osób w związkach homoseksualnych oraz dostępności do prostytucji. Wielu wycieczkowiczów na pewno zdziwi się ilością zabytków ukrytych w tym zachwycającym mimo wszystko kraju. Przegląd najbardziej interesujących atrakcji holenderskich miast pokaże inną stronę tego przepięknego kraju.

atrakcje turystyczne w HolandiiTętniący życiem Amsterdam jest stolicą Holandii. Za najważniejszy zabytek miasta uważa się Pałac Królewski, mieszczący się po prawej stronie Placu Dam, który zamieszkuje rodzina królewska. W niektórych okresach bywa on otwarty dla turystów. Warto zajrzeć do licznych muzeów, choćby Muzeum Fotografii, Muzeum Torebek czy Muzeum Architektury. Popularnością cieszy się Muzeum Madame Tussauds z figurami woskowymi najbardziej znanych osób na świecie. Wielu turystów gorszy Red Light District, tj. dzielnica czerwonych latarni (Amsterdam czerwona ulica ), w której dostępna jest legalna prostytucja. Należy pamiętać, że symbolem Amsterdamu są także rozliczne kanały. Dzięki nim nazywany jest „Wenecją Północy”. Urlopowicze mogą zrelaksować się przy nich, bądź w amsterdamskich parkach. W mieście nie brakuje kawiarni, restauracji i pubów. Podobnie zresztą jak w Hadze, siedzibie holenderskiego rządu. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją w tym mieście jest Sala Rycerska z XIII wieku, w której w co trzeci czwartek września zbiera się parlament, aby wysłuchać mowy królowej. Wycieczkowicze nie mogę nie wstąpić do znajdującego się w centrum Mauritshuis. Umieszczone zostały tam obrazy najbardziej znanych holenderskich mistrzów pędzla – Rembrandta i Vermeera. Z kolei turyści o wyrafinowanym smaku powinni udać się do Alkmaar, określanego miastem sera. Słynny targ serów odbywa się tam w każdy piątek w okresie od września do kwietnia. Wśród innych atrakcji Alkmaar wymienić należy zabytkowe budowle oraz klimatyczne knajpki. Delft – to kolejna przyciągająca turystów miejscowość w Holandii. Mała powierzchnia zabytkowego centrum pozwala na niespieszny i niemęczący spacer.

ogrody kwiatowe KeukenhofInnym osobliwym miejscem jest ogród Keukenhof, znajdujący się blisko Lisse. Na powierzchni 32 hektarów zaaranżowane zostały przepiękne kwiatowe kompozycje. Wystarczy dodać, że co roku pracownicy sadzą około 7 milinów cebulek. Ogród Keukenhof dostępny jest dla zwiedzających od końca marca do maja. Przez jedynie niespełna trzy miesiące - marzec, kwiecień, maj, przepiękny ogród jest dostępny dla miłośników kwiatów. Zobacz: festiwal tulipanów holandia 2019

Powyższe analizy potwierdzają fakt, że Holandia jest świetnym miejscem, w którym spędza się wakacje. Odważni mogą wybrać się na zorganizowaną samodzielnie wycieczkę indywidualną po konkretnych miastach. Kraj ten jest niezbyt duży, przez co łatwo przemieszczać się pomiędzy atrakcyjnymi miastami. Wielu turystów z pewnością powróci kolejny raz do holenderskich miejsc, aby na nowo poczuć ich niezwykłą atmosferę i obejrzeć pominięte z braku czasu zakątki.